Leave a comment

IRIS BELGELENDİRMESİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Hangi kuruluşlar IRIS belgelendirmesini destekler?

IRIS Avrupa Demiryolu Endüstrisi Birliği (UNIFE) tarafından yönetilen bir girişimdir. Tüm Avrupa’da Bombardier, Siemens, Alstom , AnsaldoBreda gibi sistem birleştiricileri ve ekipman İmalatçıları tarafından yaygın şekilde desteklenmektedir.

IRIS  ve ISO 9001 arasındaki farklar nelerdir?

IRIS  ISO 9001 in yapısına dayanmaktadır ve iş yönelimi sistemine demiryoluna Özel gereklilikleri ekler. Örneğin proje yönetimi ve tasarımla bağlantılı.

Bu belge tekil değerlendirmelerin yerine mi geçecek ? Evel. bu belge tekil değerlendirmelerin yerine geçecek, en azından bu girişimin dört kurucusu tarafından yapılanların (Alstom Transport, AnsaldoBreda, Siemens Transportation ve Bombardier Transportation).

IRIS en çok ne tip firmalarla alakalı?

IRIS  tüm doğrudan ve dolaylı yan sanayilere [ sistem inşa parçalan ve tekli bileşenler gibi), raya oturtulmuş araçların imalatçılarına ek olarak İsletmecilere uygulanabilir.

IRIS BELGELENDİRME PDF

Advertisements

0 comments on “IRIS BELGELENDİRMESİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

  1. […] IRIS BELGELENDİRMESİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULARHangi kuruluşlar IRIS belgelendirmesini destekler? IRIS Avrupa Demiryolu Endüstrisi Birliği (UNIFE) tarafından yönetilen bir girişimdir. Tüm Avrupa’da Bombardier, Siemens, Alstom , AnsaldoBreda gibi sistem birleştiricileri ve ekipman İmalatçıları tarafından yaygın şekilde desteklenmektedir. IR… […]

  2. […] IRIS BELGELENDİRMESİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULARHangi kuruluşlar IRIS belgelendirmesini destekler? IRIS Avrupa Demiryolu Endüstrisi Birliği (UNIFE) tarafından yönetilen bir girişimdir. Tüm Avrupa’da Bombardier, Siemens, Alstom , AnsaldoBreda gibi sistem birleştiricileri ve ekipman İmalatçıları tarafından yaygın şekilde desteklenmektedir. IR… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: