Leave a comment

3. Köprü Danışmanlık İhalesi Kesinleşti

3. köprü danışmanlık ihalesi bugün Resmi gazete’de yayınlandı….
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ilanıyla 3. köprü danışmanlık ihalesi bugün Resmi gazete’de yayınlandı.

Bugün Resmi Gazete’de yer alan duyuruya göre, “Kuzey Marmara ( 3.  Köprü dâhil) Otoyolu Projesi Odayeri – Paşaköy ( 3. Köprü dahil) Kesimi Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılması, İşletilmesi ve Devri Projesi Yapım Dönemi Müşavirlik Hizmeti” ihalesi 05 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştirilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ilanına göre, ihale kapalı teklif usulüyle gerçekleştirilecek. 05 Şubat.2013 günü saat 10.00’da yapılacak olan ihalenin dosya satış bedeli 20 bin, geçici teminat tutarı ise 3 milyon lira olarak belirlendi.

Duyuruda, ihale tekliflerinin en erken ihale tarihinden 7 gün öncesinden başlamak üzere ihale saatine kadar Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’nda İhale Komisyonu Başkanlığı’na elden veya posta ile teslim edilmesi gerektiği ifade edildi.

Diğer taraftan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 29 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Boğazı’na inşa edilecek 3. köprünün yapımını da içeren “Kuzey Marmara Otoyolu Projesi”nin ihalesinde, yapım süresi dâhil en kısa işletme süresini 10 yıl 2 ay 20 gün ile İçtaş-Astaldi Ortak Girişim Grubu’nun verdiğini açıklamıştı.

Kaynak : www.haberler.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: