Leave a comment

Hızlı Tren Cumhuriyet mahallesi sakinlerini isyan ettirdi

Cumhuriyet Mahallesi ’nde, hızlı tren çalışmaları nedeniyle bahçe duvarları, su depoları ve ağaçlarının zarar göreceğini düşününen apartman sakinleri isyan ett
Yüksek hızlı tren çalışmaları kapsamında, İzmit Cumhuriyet Mahallesi `nde, insanların raylara inmesini önlemek amacıyla duvar örülmesi için yapılan çalışmalardan zarar göreceğini düşünen vatandaşlar tedirgin. Cephesi tren yoluna bakan 9 apartmanın yöneticisi, çalışmalar kapsamında, kendi mülkleri olan alanların yıkılacağını belirterek buna engel olunmasını istedi. Yüksek hızlı tren çalışması yapan Kolin İnşaat firması yetkilileri ile Devlet Demir Yollar Bölge Müdürü Hasan Gedikli ise tren yoluna inilmesini önlemek için duvar örüleceğini ama kimsenin arazisine girilmeyeceğini söyledi.

İZİNSİZ YIKIM YAPACAKLAR
Cumhuriyet Mahallesi `nin tren yoluna cephesi bulunan Soğacak, Balaban, Doğar, Kıyıkent, Çoruh, Doğuş, Pirelli, Işıl ve Cumhuriyet apartmanları yöneticileri, yöneticisi oldukları apartmanların tren yoluna bakan cephelerinde, kendilerine sorulmadan kazı ve yıkım çalışması yapıldığını ve çalışmalar esnasında, kendi mülklerinde olan alanlardaki ağaçların söküleceğini, bahçe duvarları ile su depolarının yıkılacağını söyledi. Yöneticiler, bu işlemin kendilerine sorulmadan yapılmak istenmesine isyan etti.

APARTMAN ZARAR GÖRECEK
Pirelli Apartmanı`nın yöneticisi Saadettin Yılmaz ise apartmanlarının yanı başında bulunan ve sadece birkaç metre uzakta olan köprünün yıkımı esnasında, apartmanının zarar göreceğini iddia etti ve şimdiden önlem alınmasını istedi. Kimsenin köprünün yıkımıyla ilgili bir şey bilmediğini ifade eden Yılmaz, “Teknolojiyi tüm imkanlarıyla kullanırsalar apartmana hiçbir zarar vermezler. Apartmana zarar vermeleri halinde bizler kimden bunun hesabını soracağız? Bu işin yetkilisi kimse gelsin bizimle görüşsün” dedi.

SADECE DUVAR ÖRECEĞİZ
Apartman sakinleriyle, yüksek hızlı tren hattı çalışmasını yapan Kolin İnşaat yetkilileri bir çıkar yol bulamayınca
bölgeye Devlet Demir Yolları Bölge Müdürü Hasan Gedikli geldi. Gedikli, kimsenin arazisine girmek gibi bir amaçlarının olmadığını söyledi. Hasan Gedikli, “Hızlı tren faaliyete geçtiğinde duraklar haricinde, insanların tren yoluna inmesini önlemek amacıyla duvar örüyoruz. Bu alana da duvar öreceğiz. Duvarı örmek için ise çukur kazmamız lazım” şeklinde konuştu.

TEMİNAT İSTEDİLER
Apartman yöneticileri, kendi arazilerinde duvar örülmesi çalışmalarında, ağaçlar başta olmak üzere duvar ve su depolarının zarar görmemesi için teminat verilmesini istedi.
Yöneticiler, “Bu konu neden bize daha önce anlatılmadı? Şimdi gelmiş böyle diyorsunuz. Burada işiniz bittiğinde biz sizi bir daha nerede bulacağız, derdimizi kime anlatacağız?” diyerek maruz kaldıkları duruma isyan etti. Hasan Gedikli, “Bizim sözümüz devlet sözü” dese de apartman yöneticilerini ikna edemedi.

Kaynak : www.bizimkocaeli.com

Advertisements

0 comments on “Hızlı Tren Cumhuriyet mahallesi sakinlerini isyan ettirdi

  1. […] Hızlı Tren Cumhuriyet mahallesi sakinlerini isyan ettirdiCumhuriyet Mahallesi ’nde, hızlı tren çalışmaları nedeniyle bahçe duvarları, su depoları ve ağaçlarının zarar göreceğini düşününen apartman sakinleri isyan ett Yüksek hızlı tren çalışmaları kapsamında, İzmit Cumhuriyet Mahallesi `nde, insanların raylara inmesini önlemek amacıyla duvar örülmesi için… […]

  2. […] Hızlı Tren Cumhuriyet mahallesi sakinlerini isyan ettirdiCumhuriyet Mahallesi ’nde, hızlı tren çalışmaları nedeniyle bahçe duvarları, su depoları ve ağaçlarının zarar göreceğini düşününen apartman sakinleri isyan ett Yüksek hızlı tren çalışmaları kapsamında, İzmit Cumhuriyet Mahallesi `nde, insanların raylara inmesini önlemek amacıyla duvar örülmesi için… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: