Leave a comment

Bursa'ya Yeni Tramvay Hatları Geliyor (ÖZEL HABER)

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Cumhuriyet Caddesi’ndeki nostaljik tramvayın yeni hatlarla uzatılacağını, çalışmaları devam eden şehir içi raylı sistem projesi olan T1 tramvay hattının ise Yalova Yolu’na kadar götürülmesini ulaşım programlarına dahil ettiklerini bildirdi.

Altepe, nostaljik tramvay konsepti ile Cumhuriyet Caddesi’ne yapılan Davutkadı-Zafer Meydanı tramvay hattı boyunca vatandaşlarla yolculuk etti.

Nostaljik tramvayın yeni yapılacak hatlar ile Yeşilyayla, Ertuğrul Gazi ve Mesken’e kadar uzatılacağını belirten Altepe, şunları kaydetti:

” Nostaljik tramvay konsepti ile Cumhuriyet Caddesi’ne yapılan bu hat, her gün taşıdığı yaklaşık 7 bin yolcu ile alternatif ulaşımda kayda değer bir başarıya imza attmıştır. Zamanla tüm vatandaşlarımız tramvayı kullanmaktan keyif almaya başladı. Tramvaylar  artık çarşı bölgesinde alternatif ulaşım hatlarından oldu ve günden güne ilgi daha da artıyor. Günlük yolcu kapasitesi 7 bini aştı. Bu kapasite her geçen daha da gün artıyor. Ayrıca, yapımı süren şehir içi T1 hattının Yalova Yolu’na uzatılması konusunu da programımıza aldık. Bursa’yı demir ağlarla örerken, çevreyi kirletmeyen, kokusuz, çağdaş ve klimalı, sessizce çalışan tramvaylarımızı da ulaşıma dahil etmeyi hedefliyoruz. Altıparmak, İnönü ve Çarşamba caddelerinden sonra Yalova Yolu’na da aynı güzellikleri taşımayı istiyoruz.”

Kaynak : Haberler

Advertisements

0 comments on “Bursa'ya Yeni Tramvay Hatları Geliyor (ÖZEL HABER)

  1. […] Bursa’ya Yeni Tramvay Hatları Geliyor (ÖZEL HABER)Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Cumhuriyet Caddesi’ndeki nostaljik tramvayın yeni hatlarla uzatılacağını, çalışmaları devam eden şehir içi raylı sistem projesi olan T1 tramvay hattının ise Yalova Yolu’na kadar götürülmesini ulaşım programlarına dahil ettiklerini bildirdi. Altepe, … […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: