Leave a comment

İlyas Şeker : " YHT için çevre feda olsun " (ÖZEL HABER)

AKP İl Merkezinde dün “Nöbetçi milletvekili” olan İlyas Şeker, Yüksek Hızlı Tren YHT yolu inşaatı için Muşukiye’de kurulacak taç ocağı konusunda çok açık ve net konuştu. Şeker, “ YHT projesi çok önemli bir proje. Türkiye’nin projesi. Böyle bir proje için, Muşukiye’deki 16 dönümlük alanı konuşmanın anlamı olamaz” dedi.

ÜZÜLÜYORUM AMA

Aslen Erzurumlu olan Kocaeli milletvekili Şeker, Maşukiye’deki taş ocağı konusunda sözlerine, “Aslında ben de üzülüyorum ama” diyerek başladı. Ancak, bu tren yolu için en uygun malzemenin Maşukiye’deki o bölgede bulunduğunu söyleyen Şeker, “Söz konusu alan Perşembe Pazarı alanı büyüklüğünde. Topu topu 16 dönüm. Böyle büyük projeler için, bu kadar alan feda edilebilir. YHT projesinden vazgeçecek değiliz” şeklinde konuştu.

BAYRAKTAR OVASI DA DOĞRU

Büyükşehir’in eski Başkan Vekili, şimdilerde Kocaeli milletvekili olan İlyas Şeker, CHP’lilerin gündeme getirdiği “Bayraktar ovasından da tren geçecek” iddialarını da dogruladı. Şeker “İstanbul-Kocaeli-Adapazarı hattı için fizibilite çalışması yapılıyor. Bu bölgeden geçecek. KOÜ’nün arkasından 3 ncü boğaz köprüsüne uzanacak, yük nakline odaklanmış bir demir yolu projesi var. Ancak, bu demiryolu Posco için düşünülmüyor. Bölgedeki tarım alanlarının sanayiye açılması da söz konusu olamaz” dedi.

BELEDİYE GELİRLERİ ARTACAK

İlyas Şeker AKP il merkezinde kendisini ziyarete gelen vatandaşlarla sohbet ederken, yeni yasa ile Büyükşehir Belediyesi sayısının 29’a yükseldiğini hatırlattı, “Büyükşehir Belediyesi’nin vergiden aldığı pay, yüzde 5’ten 6’ya çıkacak. İlçe belediyelerinin payı, yüzde 2.5’dan 4.5’a yükselecek. Çok önemli gelir artışları olacak” dedi. Şeker, ilimizdeki okul binalarının onarımı için de Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 4 milyon 620 bin TL ek ödenek çıktığını söyledi.

Kaynak : ÖzgürKocaeli

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: