Leave a comment

TCDD Konya – Karaman Demiryolu Hattı Projesi 2. hat yapımı ihalesi için Aralık ayında ilan yapılması planlanıyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek, Konya – Karaman Demiryolu  2. Hat Yapımı” ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; şartname hazırlık çalışmalarının tamamlanmasından sonra ihale ilanı yapılabilmesi için TCDD Yönetim Kurulu onayına başvurulacak. Gerekli onayların alınmasından sonra Aralık ayında ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif istenmesi bekleniyor.

Yaklaşık 102 km olacak yeni hatta 200 km hız ile ulaşım sağlanacak. Mevcut hattın yanına 2. bir hat inşa edilecek. Bunun tamamlanmasını müteakip şu an kullanılan mevcut hattın alt yapı takviyeleriyle birlikte üst yapısı da yenilenecek. Projenin tamamlanmasının ardından 36 adet alt ve üst geçit yapılarak, hemzemin geçitlerinin de tamamı iptal edilecek. Şu an 90 dakika olan yolculuk süresi de projenin tamamlanmasından sonra 40 dakikaya düşecek.

Kaynak : Yatırımlar

Advertisements

0 comments on “TCDD Konya – Karaman Demiryolu Hattı Projesi 2. hat yapımı ihalesi için Aralık ayında ilan yapılması planlanıyor

  1. […] TCDD Konya – Karaman Demiryolu Hattı Projesi 2. hat yapımı ihalesi için Aralık ayında ilan y…T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek, Konya – Karaman Demiryolu  2. Hat Yapımı” ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; şartname hazırlık çalışmalarının tamamlanmasından so… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: