Leave a comment

Günde 7 bin kişi taşıyan Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılıyor (Video)

Günde 7 bin kişi taşıyan Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi’ne kazandırılan tramvayın günde 7 bini aşkın yolcu taşıdığı açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hattın Yeşilyayla, Ertuğrul Gazi ve Mesken’e kadar uzatılacağını, şehir içi tramvay hattı nın, Yalova yoluna uzatılması konusundaki çalışmalara da başladıklarını söyledi.

Cumhuriyet Caddesi’nde tramvaya binerek hat boyunca seyahat eden ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Altepe, Zafer Meydanı ile Davutkadı arasında yolcu taşıyan tramvayın Yeşilyayla ve Ertuğrul Gazi – Mesken’e kadar uzayacağını ifade etti. Kentin ana arterlerinde tramvayın çalıştırılmasına herkesin şüpheyle yaklaştığını söyleyen Altepe, şöyle devam etti: “Ancak zamanla tüm vatandaşlarımız tramvayı kullanmaktan keyif almaya başladı. Tramvay artık çarşı bölgesinde alternatif ulaşım hatlarından oldu ve günden güne de ilgi daha da artıyor. Günlük yolcu kapasitesi 7 bini aştı. Bu kapasite her geçen daha da gün artıyor.”

Tramvayın Cumhuriyet Caddesi’ne renk kattığını savunan Altepe, tramvay uygulamasıyla örnek bir çalışmanın gerçekleştirildiğini kaydetti. Şehir içi raylı sistem projesi olan T1 hattının çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Altepe, Tramvay hattı nın Yalova yoluna uzatılması konusunu da programımıza aldık. Bursa’yı demir ağlarla örerken, çevreyi kirletmeyen, kokusuz, çağdaş ve klimalı, sessizce çalışan tramvaylarımızı da ulaşıma dahil etmeyi hedefliyoruz. Altıparmak, İnönü ve Çarşamba caddelerinden sonra Yalova yoluna da aynı güzellikleri taşımayı istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin hem cephe düzenleme hem de raylı sistem çalışmalarıyla Bursa’nın caddelerinin vizyonunun değiştiğini kaydetti.

Tramvayı kent merkezine ulaşımında sık sık kullandığını söyleyen Şükrü Topçuoğlu adlı vatandaş ise Bursa’ya katkılarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Topçuoğlu, “Bu hatta tramvayın kullanılması çok iyi oldu. Merkeze ulaşımımız rahatladı. Her gün tramvayı kullanıyorum, ulaşımda sorun yaşamıyorum.” dedi.

Çınarönü’nde ikamet eden Nurten Aşina ve Ayşe Katı da tramvay sayesinde hem maddi hem de zaman açısından ciddi kazanç sağladıklarını ve tramvayı hattı nı rahatça kullanmanın keyfini yaşadıklarını söyledi. 1,5 yaşındaki kızı Ada’nın tramvayı çok sevdiğini ve onu gezdirmek için sık sık tramvaya bindiklerini belirten Lara Kaban da tramvayın Yıldırım’a ulaşımı daha pratik hale getirdiğini ifade etti.

Kaynak : www.bursa.bel.tr

Advertisements

0 comments on “Günde 7 bin kişi taşıyan Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılıyor (Video)

  1. […] Günde 7 bin kişi taşıyan Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılıyor (Video)Günde 7 bin kişi taşıyan Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi’ne kazandırılan tramvayın günde 7 bini aşkın yolcu taşıdığı açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hattın Yeşilyayla, Ertuğrul Gazi ve Mesken’e kadar uzatı… […]

  2. […] Günde 7 bin kişi taşıyan Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılıyor (Video)Günde 7 bin kişi taşıyan Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi’ne kazandırılan tramvayın günde 7 bini aşkın yolcu taşıdığı açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hattın Yeşilyayla, Ertuğrul Gazi ve Mesken’e kadar uzatı… […]

  3. […] Günde 7 bin kişi taşıyan Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılıyor (Video)Günde 7 bin kişi taşıyan Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi’ne kazandırılan tramvayın günde 7 bini aşkın yolcu taşıdığı açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hattın Yeşilyayla, Ertuğrul Gazi ve Mesken’e kadar uzatı… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: