Leave a comment

Hızlı Tren Bursa 'yı dünyaya bağlayacak

Bursa-Yenişehir Hattı yüksek Hızlı Tren Bursa tünel çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Şahabettin Harput, “Yüksek hızlı tren devreye girdiği zaman Bursa’nın her bakımdan, ekonomik, sosyal, turistik yönden artık dünya ile ulaşımını sadece Ankara ile değil çok daha cazip ve uygun hale gelecek” dedi.

Vali Şahabettin Harput, Yüksek Hızlı Tren’in İsmetiye’deki çalışmalarını yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi alan Harput, 7 tünelde çalışmaların büyük bir özveriyle sürdüğünü kaydetti. Bursa’yı Ankara’ya en kısa yoldan bağlayacak olan yüksek hızlı trenin devreye girdiği zaman Bursa’nın ekonomik, sosyal, turistik yönden artık dünya ile ulaşımını sağlayacağını söyleyen Harput, “Şüphesiz ülkemizin dev yatırımların olan bu yüksek hızlı tren yıllardır ihmal edilen bir hizmetin yeniden gündeme gelmesini sağlayacak. Vatandaşlarımız da büyük bir mutluluk uyandırdı. Bursa, Bilecik ve ardından Ankara istikametinde bu yolun, bittiğinde Bandırma’dan İzmir’e kadar ulaşım sağlanacak” dedi.

Şu an 100’ün üzerindeki iş makinesi ve 350’den fazla personelle inşaat çalışmalarının sürdüğüne dikkat çeken Harput, Bursa-Yenişehir etabını 3 yıl içerisinde tamamlayıp hizmete açmayı hedeflediklerini kaydetti.

Kaynak : BursadaBugün

Advertisements

0 comments on “Hızlı Tren Bursa 'yı dünyaya bağlayacak

  1. […] Hızlı Tren Bursa ‘yı dünyaya bağlayacakBursa-Yenişehir Hattı yüksek Hızlı Tren Bursa tünel çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Şahabettin Harput, “Yüksek hızlı tren devreye girdiği zaman Bursa’nın her bakımdan, ekonomik, sosyal, turistik yönden artık dünya ile ulaşımını sadece Ankara ile değil çok daha cazip ve uygun hale gelecek” dedi…. […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: