Leave a comment

Hızlı Tren Projesinde, Kayseri İle İlgili Ek Projenin Çalışmaları Sürüyor

Hızlı Tren Projesinde, Kayseri İle İlgili Ek Projenin Çalışmaları Sürüyor

AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Hızlı Tren Projesinde Kayseri ile ilgili ek projenin çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Kayseri milletvekilleri Yaşar Karayel, Ahmet Öksüzkaya ve İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenledikleri basın toplantısında kentte devam eden yatırımları değerlendirdi.

Karayel, Kayseri milletvekilleri olarak yatırımları her an takip ettiklerini ve uyumlu bir çalışma sürdürdüklerini dile getirdi.

Karayollarının çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Karayel, Kayseri’nin batı illeriyle bağlantısını sağlayan Kayseri-Ankara ve Kayseri-Niğde karayolunun kesiştiği Boğazköprü’de yeniden düzenleme yapılacağını belirtti.

Boğazköprü’deki yolun ve köprülerin ömrünün dolduğunu ifade eden Karayel, “Köprüler için şu ana kadar gerekli tedbirler alındı ama yeni bir proje ihalesi hazırlanıyor. Proje bittiği zaman burasının yapımı için ihaleye çıkılacak. Kentin ulaşımında batıya doğru üç çıkışlı olarak daha güvenli bir yol yapılacak. 3 şeritli yollar olacak, trafik rahatlayacak, sinyalizasyon düzenlenecek” dedi.

Hızlı Tren Projesine de değinen Karayel, “Kayseri ile ilgili ek projenin çalışmaları sürüyor. Ankara-Kırıkkale-Yozgat arasındaki ana hat ile ilgili projede yeniden düzenleme yapılıyor” diye konuştu.

-“Sağlıkta Türkiye’nin önemli illerindeniz”-

Milletvekili İsmail Tamer ise, geçen ay itibariyle sağlıkta yeni bir dönüşüm yaşandığını belirterek, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterinin göreve başladığını hatırlattı.

Bölge hastanesinde çalışmaların sürdüğünü belirten Tamer, “Sağlıkta Türkiye’nin önemli illerinden birisiyiz. Bölge hastanesiyle ilgili çıkartılan söyleneler gerçeği yansıtmıyor. Projede zemin çalışmasına bağlı olarak temelin güçlendirilmesine devam ediliyor” diye konuştu.

Milletvekili Ahmet Özsüzkaya ise, 49 bin metrekare kapalı alana sahip olan yeni adliye binasının 16 Şubat’ta tamamlanmasının beklendiğini söyledi.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: