Leave a comment

Vali Harput Yıllardır İhmal Edilen Bursa-yenişehir YHT Hattı 'yla ilgili konuştu

Vali Harput Yıllardır İhmal Edilen Bursa-yenişehir YHT Hattı ‘nın 393 Milyon Lira mal olacağını söyledi.
Bursa Valisi Şahabettin Harput, “Ülkemizin dev yatırımlarından olan Bursa-Yenişehir YHT hattı , yıllardır ihmal edilen bir hizmettir ve 393 trilyon olarak ihalesi yapılmıştır” dedi.

Bursa-Yenişehir YHT hattı tünel çalışmalarını yerinde inceleyen Harput, çalışmalar kapsamında inşa edilecek 12 tünelden 7’sinde büyük bir özveriyle çalışıldığını söyledi.

Yüksek hızlı tren devreye girdiğinde Bursa’nın her bakımdan cazip ve uygun bir kent olacağına dikkat çeken Harput, şunları kaydetti:

“Ülkemizin dev yatırımlarından olan Bursa-Yenişehir YHT hattı , yıllardır ihmal edilen bir hizmettir ve 393 milyon lira olarak ihalesi yapılmıştır. Bursa, Bilecik ve ardından Ankara istikametindeki bu hat bittiğinde, Bursa’dan Bandırma’ya, oradan İzmir’e kadar önemli bir bölge cazibeye kavuşmuş olacak. 100’ün üzerinde iş makinesi ve 350’den fazla kişiyle çalışmalar devam ediyor. Hedefimiz Bursa-Yenişehir etabını 2015’te tamamlanıp hizmete sunmak.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Advertisements

0 comments on “Vali Harput Yıllardır İhmal Edilen Bursa-yenişehir YHT Hattı 'yla ilgili konuştu

  1. […] Vali Harput Yıllardır İhmal Edilen Bursa-yenişehir YHT Hattı ‘yla ilgili konuştuVali Harput Yıllardır İhmal Edilen Bursa-yenişehir YHT Hattı ‘nın 393 Milyon Lira mal olacağını söyledi. Bursa Valisi Şahabettin Harput, “Ülkemizin dev yatırımlarından olan Bursa-Yenişehir YHT hattı , yıllardır ihmal edilen bir hizmettir ve 393 trilyon olarak ihalesi yapılmıştır” dedi. Bursa-Yen… […]

  2. […] Vali Harput Yıllardır İhmal Edilen Bursa-yenişehir YHT Hattı ‘yla ilgili konuştuVali Harput Yıllardır İhmal Edilen Bursa-yenişehir YHT Hattı ‘nın 393 Milyon Lira mal olacağını söyledi. Bursa Valisi Şahabettin Harput, “Ülkemizin dev yatırımlarından olan Bursa-Yenişehir YHT hattı , yıllardır ihmal edilen bir hizmettir ve 393 trilyon olarak ihalesi yapılmıştır” dedi. Bursa-Yen… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: