Leave a comment

Marmaray Projesi bittiğinde, 150 yıllık hayal gerçek olacak

Marmaray Projesi bittiğinde, 150 yıllık hayal gerçek olacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ” Marmaray Projesi ‘ni bitirerek, 150 yıllık hayali hayata geçireceğiz. Ecdadımıza olan vefa borcumuzu ödemenin onurunu, gururunu yaşayacağız” dedi.

Yıldırım, “Modern Türkiye’de ne varsa, okul, istasyon, üniversite, hastane, demiryolu hatlarında Sultan Abdülhamit’in imzası vardır” diyerek şunları söyledi:

Ülkenin mağdur olmaması için gereken her şeyi yapmıştır. Şimdi Sultan Abdülhamit’in hayalini de gerçekleştiriyoruz. Marmaray Projesi ‘ni bitirerek, 150 yıllık hayali hayata geçireceğiz. Ecdadımıza olan vefa borcumuzu ödemenin onurunu, gururunu yaşayacağız. Sırada Eskişehir-Bursa, Ankara-Yozgat-Sivas, Ankara-Afyon-İzmir hatları var. 2023’e kadar 4 bin kilometresi yüksek hızlı tren olmak üzere, 10 bin kilometre yeni hat yapacağız. Gaziantep ile Halep arasında hızlı tren hattı yapmayı projelendirdik. Suriye’deki olaylar nedeniyle bu projeyi hayata geçiremedik. Gaziantep ile Halep arası yarım saat olacaktı. Türkiye ile Suriye iç içe geçecekti. Oradaki olayların sona ermesiyle bu projeyi hayata geçireceğiz.

Yıldırım, demiryollarının içinden geçtiği şehirlere hayat verdiğine işaret ederek, Demiryollarını şehir dışına çıkarma teklifleri geldi. Ancak demiryolları neredeyse, şehirler o yöne gelişiyor. O garları şehrin en prestijli yeri haline getireceğiz. Demiryollarını ranta kurban etmeyiz. 1,5 asırdır nasıl hizmet ettiyse bundan sonra daha fazla hizmet edecek. Demiryolları için hız kesmeden 2-3 yıl daha yatırıma devam edeceğiz. Daha sonrasında ise demiryollarının şahlanışını tüm Türkiye izleyecek” diye konuştu.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Advertisements

0 comments on “Marmaray Projesi bittiğinde, 150 yıllık hayal gerçek olacak

  1. […] Marmaray Projesi bittiğinde, 150 yıllık hayal gerçek olacakMarmaray Projesi bittiğinde, 150 yıllık hayal gerçek olacak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ” Marmaray Projesi ‘ni bitirerek, 150 yıllık hayali hayata geçireceğiz. Ecdadımıza olan vefa borcumuzu ödemenin onurunu, gururunu yaşayacağız” dedi. Yıldırım, “Modern Türkiye… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: