Leave a comment

Şanlıurfa'ya Hafif Raylı sistem yerine metrobüs geliyor

Şanlıurfa’ya Hafif Raylı sistem yerine metrobüs geliyor

İzol: Şanlıurfa’ya Hafif Raylı sistem belediye bütçesini aşar- Şanlıurfa’ya en uygun Proje Metrobüs

Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, Şanlıurfa’ya Hafif raylı sistemin Belediye bütçesiyle yapılamayacağını, Şanlıurfa toplu taşımasına en iyi ve yararlı projenin Metrobüs olduğunu söyledi.

İzol, Olay’a yaptığı özel açıklamada, Şanlıurfa’nın büyüyen ve gelişen bir il olduğunu, 10 yıl sonra Türkiye’nin 5.’inci büyük ili olacağını belirtti.

BELEDİYE TARAFINDAN YAPILIRSA MADDİ ZARARI ÇOK YÜKSEK OLUR

Türkiye’nin büyük illerinde hafif raylı sistemin Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapıldığını belirten İzol, “Bizde Abide-Osmanbey Kampusu arasında hafif raylı sistemin olmasını isteriz. Ama bu proje öyle Belediyenin bütçesiyle yapılabilecek düzeyde değil. Hem maliyeti yüksek hem de belediye tarafından yapılırsa maddi zararı çok yüksek olur. Örneğin Gaziantep ve Samsun hafif raylı sistemi kendi olanaklarıyla yaptı. Şimdi gidin Gaziantep Belediye Başkanına sorun oda pişmandır raylı sistemi yaptığı için” dedi.

ŞANLIURFA’DA METROBÜS SİSTEMİNİ KURMAK İSTİYORUZ

İzol, Raylı sistem yerine Şanlıurfa’nın ulaşım sistemine daha fazla uygun olan Metrobüs projesini kentte hayata geçirmek istediklerini vurgulayarak, “Biz Belediye olarak ileriki dönemlerde Şanlıurfa’da metrobüs sistemini kurmak istiyoruz. Metrobüs projesiyle ilgili çalışmalar yaptık. Bu konuda birim arkadaşlarımızla birlikte fizibilete hazırladık. Umut ediyorum, 2014 yerel seçimlerinden sonra biz olsak ta olmasak ta Şanlıurfa’da Metrobüs projesi hayata geçer” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.sanliurfaolay.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: