Leave a comment

Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılacak

Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılacak

Başkan Altepe, kentin ana arterlerinde tramvayın çalıştırılmasına herkesin şüpheyle yaklaştığını ifade ederek, “Ancak zamanla tüm vatandaşlarımız tramvayı kullanmaktan keyif almaya başladı. Tramvay artık çarşı bölgesinde alternatif ulaşım hatlarından oldu ve günden güne de ilgi daha da artıyor. Günlük yolcu kapasitesi 7 bini aştı. Bu kapasite her geçen daha da gün artıyor” dedi.

Konforlu Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılacak

Tramvayın Cumhuriyet Caddesi’ne renk kattığını vurgulayan Başkan Altepe, tramvay uygulamasıyla örnek bir çalışmanın gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi. Şehir içi raylı sistem projesi olan T1 hattının çalışmalarının devam ettiğini de söyleyen Başkan Altepe, Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılacak  ve uzatma  konusunu da programımıza aldık. Bursa’yı demir ağlarla örerken, çevreyi kirletmeyen, kokusuz, çağdaş ve klimalı, sessizce çalışan tramvaylarımızı da ulaşıma dahil etmeyi hedefliyoruz. Altıparmak, İnönü ve Çarşamba caddelerinden sonra Yalova Yolu’na da aynı güzellikleri taşımayı istiyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin hem cephe düzenleme hem de raylı sistem çalışmalarıyla Bursa’nın caddelerinin vizyonunun değiştiğini kaydetti.

Kaynak : www.haberler.com

Advertisements

0 comments on “Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılacak

  1. […] Bursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılacakBursa tramvay hattı Yalova yoluna uzatılacak Başkan Altepe, kentin ana arterlerinde tramvayın çalıştırılmasına herkesin şüpheyle yaklaştığını ifade ederek, “Ancak zamanla tüm vatandaşlarımız tramvayı kullanmaktan keyif almaya başladı. Tramvay artık çarşı bölgesinde alternatif ulaşım hatlarından o… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: