Leave a comment

Bursa Ulaşım Master Planı Açıklandı ! (Video)

Bursa Ulaşım Master Planı ’nı tamamlandı : Büyükşehir Belediyesi’nce yetkilendirilen ulaşım bilimcisi kuruluş, kentin geleceğine yönelik Bursa Ulaşım Master Planı ’nı tamamladı.

Mevcut durum değerlendirmesi ve 2030 yılına endeksli öngörülerini 1000 sayfalık bir planlamanın içerisine taşıyan Dr. Brenner, çeyrek asır sonra böyle bir çalışmanın yenisine imza atmış oldu.

Temel prensip ve öneriler, ulaşımdaki pürüzleri ve beklentileri gidermeyi, kolay ve ekonomik ulaşımı, yerel yönetimin de planlı ve verimli hizmet verebilmesini amaçlıyor.

1990’lı yıllara kıyasla Hafif Metro’nun yanı sıra, Tramvay da, artık kesin çözümün önemli parçası, gereği ve önceliği arasında gösteriliyor. Öneri hatlar ve ana ilkeler belirtiliyor.

Tramvay hatları da, birincil toplu taşıma sistemi gösteriliyor. Tramvay hatlarının geleceğinde, kuzey- güney bağlantıları da önemseniyor.

Yapımına devam edilen Atatürk Caddesi- İnönü Caddesi- Kent Meydanı- Altıparmak Caddesi hattının yanı sıra, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Merinos- Soğanlı Botanik Kavşağı ve Yalova Yolu- Panayır Doğusu için de hat öneriliyor.

Otobüslerin, gelecekte yaya bölgesi olarak tasarlanacak olan Atatürk Caddesi’nde çalışmaması, birkaç yıldır konuşulan düşüncenin bilimsel tespiti oluyor. Atatürk Caddesi’nin yanı sıra, Altıparmak Caddesi’nin de yaya odaklı olması öngörülüyor.

Kaynak : Bursa Gerçek

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: