Leave a comment

Hızlı Tren Hattı 'nın Torbalı’yı İkiye Bölmesi, Belediye Meclisi'nde Tartışıldı

Hızlı Tren Hattının Torbalı’yı İkiye Bölmesi, Belediye Meclisi’nde Tartışıldı

Torbalı Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının ana gündemini Cumaovası-Torbalı arası yapımı devam eden ve ilçeyi ikiye bölecek olan hızlı tren hattı oldu.

Meclis Salonu’nda dün akşam yapılan toplantıda, AK Partili meclis üyeleri, hızlı tren hattı nın yer altına alınması için Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığı ile görüşülmesi gerektiğini dile getirdiler. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur ise, yer altına alınması önerisinin Bakanlık yetkilileri tarafından kabul edilmediği konusunda bilgilerinin olduğunu belirtti.

AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hasan Karatoklu, hızlı tren hattı nın ilçeyi ikiye bölecek olmasından dolayı vatandaşın rahatsızlık duyduğunu ve yapılacak üst geçitlerin ihtiyacı karşılamayacağını söyledi. Bu konuda İzmir Büyükşehir belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığı ile görüşülmesi gerektiğini dile getiren Karatoklu’ya cevap veren Başkan İsmail Uygur, “Biz de hattın yer altına alınmasını isteriz. Ancak bakanlık bu konuya sıcak bakmıyor. Belki ilerleyen zamanlarda hızlı tren hattı ilçe merkezinin dışına alınabilir. Hattı sıfırdan planlansa, yer altına alınması daha kolay olurdu” diye konuştu.

BELEDİYE BİNASINDAKİ DÜĞÜN SALONU KAPATILACAK

Torbalı Belediye Başkanı Uygur, ayrıca belediye binasının 3.’üncü katında bulunan düğün salonunun servislerin ihtiyacı için kullanılacağını açıkladı, “Aydın Sezer Çok Amaçlı Salonu, hizmete geçtiğimiz aylarda girdi. Belediye servislerinin daha rahatlatılması ve uygun çalışma koşullarının oluşturulması amacıyla düğün salonunu kapatacağız. Belediyenin bazı servisleri bu bölüme kaydırılacak. Vatandaşların belediye ile ilgili işlemlerinde yardımcı olacak ‘danışma servisleri’ de o zaman faaliyete geçecek. Bu şekilde vatandaşın da işlemlerini daha kolay halledebileceğini düşünüyorum” dedi.

Belediyede üç avukat çalıştırılması kararının alınması sırasında da söz alan AK Partili Meclis Üyesi Karatoklu, “Torbalı Belediyesi’nin avukata ihtiyacı yok. Sayın Başbakanımız devamlı belediyelere af çıkarıyor. Ankara’daki belediye başkanı olduğu sürece hiç çekinmeyin” diye konuştu.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: