Leave a comment

Türkiye İle Nahçıvan Arasında Demiryolu Hattı İnşa Edilecek

Türkiye İle Nahçıvan Arasında Demiryolu Hattı İnşa Edilecek
Azerbaycan ile Türkiye arasında yeni bir demiryolu hattı daha inşa edilecek. Kars ile Nahçıvan arasında inşa edilmesi planlanan hattın maliyetinin yaklaşık bir milyar dolar olacağı belirtildi.

Azerbaycan ile Türkiye arasında yeni bir demiryolu hattı daha inşa edilecek. Kars ile Nahçıvan arasında inşa edilmesi planlanan hattın maliyetinin yaklaşık bir milyar dolar olacağı belirtildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Azerbaycan Devlet Demiryolları Başkan Yardımcısı Kurban Nezirov, hattın inşası için projelendirme çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Konuyu Türkiye’deki mevkidaşları ile de görüştüklerini ifade eden Nezirov, hattın toplam uzunluğunun 230 kilometre olduğunu ifade etti. Nezirov “Demiryolu hattının inşası yaklaşık 1 milyar dolara mal olacak. Hattın büyük bölümü Türkiye arazilerinden geçiyor, ama Azerbaycan için hayati önem taşıyor.

Türkiye’nin Nahçıvan ile arasında 11 kilometre uzunluğunda sınırı bulunuyor.

Kaynak : www.haberimport.com

Advertisements

0 comments on “Türkiye İle Nahçıvan Arasında Demiryolu Hattı İnşa Edilecek

  1. […] Türkiye İle Nahçıvan Arasında Demiryolu Hattı İnşa Edilecek Türkiye İle Nahçıvan Arasında Demiryolu Hattı İnşa Edilecek Azerbaycan ile Türkiye arasında yeni bir demiryolu hattı daha inşa edilecek. Kars ile Nahçıvan arasında inşa edilmesi planlanan hattın maliyetinin yaklaşık bir milyar dolar olacağı belirtildi. Azerbaycan ile Türkiye arasında yeni bir de… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: