Leave a comment

YHT de Şeb-i Arus Yoğunluğu

YHT de Şeb-i Arus Yoğunluğu

Mevlana’nın 739. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri’ne katılmak üzere Ankara ve Eskişehir’den Konya’ya gelmek isteyenler, YHT biletlerinin büyük bölümünü rezerve ettirdi.

Konya’da 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenen törenlere katılmak isteyen yerli ve yabancı turistler, günler öncesinden otobüs, uçak ve hızlı tren için biletlerini rezerve ettiriyor.

Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı, Mevlana törenlerine katılmak isteyenlerin ilk tercihi olması nedeniyle Konya Tren Garı’nda yılın en yoğun günleri yaşanıyor ( YHT de Şeb-i Arus Yoğunluğu ).

Konya Gar Müdürü Yalçın Tekkalmaz, Mevlana törenleri nedeniyle Konya’ya gelmek isteyen vatandaşların, tren seferleri konusunda bilgi almak için günler öncesinden kendilerini aramaya başladığını belirtti.

Konya Tren Garı’nda en yoğun günlerin yaşandığını aktaran Tekkalmaz, şunları kaydetti:

“Seferlerde büyük yoğunluk var. Şu an doluluk oranları yüzde 95’lere ulaştı. 17 Aralık gününe kadar bu rakam yüzde 100’lere çıkacak. Ankara-Konya YHT hattında, törenlerin düzenleneceği 7-17 Aralık tarihleri arasında gidiş dönüş ek seferlerle birlikte toplam 174 seferde yaklaşık 70 bin yolcu taşınabilecek.”

Tekkalmaz, 17 Aralık tarihinde akşam 20.00’de başlayacak sema törenlerini izleyenlerin, 23.30’daki sefere rahatlıkla yetişebileceğini dile getirdi.

Bazı seferlerin biletlerinin tükendiğini anlatan Tekkalmaz, törenler için hızlı tren ile Konya’ya gelmek isteyen vatandaşların ellerini çabuk tutmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Advertisements

0 comments on “YHT de Şeb-i Arus Yoğunluğu

  1. […] YHT de Şeb-i Arus YoğunluğuYHT de Şeb-i Arus Yoğunluğu Mevlana’nın 739. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri’ne katılmak üzere Ankara ve Eskişehir’den Konya’ya gelmek isteyenler, YHT biletlerinin büyük bölümünü rezerve ettirdi. Konya’da 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenen törenlere katılmak isteyen yer… […]

  2. […] YHT de Şeb-i Arus YoğunluğuYHT de Şeb-i Arus Yoğunluğu Mevlana’nın 739. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri’ne katılmak üzere Ankara ve Eskişehir’den Konya’ya gelmek isteyenler, YHT biletlerinin büyük bölümünü rezerve ettirdi. Konya’da 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenen törenlere katılmak isteyen yer… […]

  3. […] YHT de Şeb-i Arus YoğunluğuYHT de Şeb-i Arus Yoğunluğu Mevlana’nın 739. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri’ne katılmak üzere Ankara ve Eskişehir’den Konya’ya gelmek isteyenler, YHT biletlerinin büyük bölümünü rezerve ettirdi. Konya’da 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenen törenlere katılmak isteyen yer… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: