Leave a comment

Gölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladı

Gölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladı

Metrobüslerle taşımalı sistemin’ pilot uygulamasına Gölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, hızlı ve konforlu seyahat imkanı veren ‘metrobüslerle taşımalı sistemin’ pilot uygulamasında Gölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladı.

EGO Genel Müdürlüğü, kent içi ulaşımını daha konforlu ve hızlı hale getirebilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Avrupa’nın en çevreci filosuna sahip EGO’nun filosuna katılan metrobüslerin de en verimli şekilde hizmet vermesi için yeni uygulamalar yaşama geçiriliyor. Bu uygulamalardan biri olan ‘taşımalı sistem’ artık Gölbaşı AŞTİ arasında hizmet veriyor. Gölbaşı ilçesi ile kent merkezi arasındaki süreyi kısaltan metrobüslerle, özel metrobüs yolunda yolcular taşınmaya başlandı.

Mahallelerinden ringlerle metrobüse taşınan Gölbaşılı vatandaşlar, özel olarak tahsis edilen sarı çizgili 17 kilometre mesafedeki Mevlana Bulvarı’ndan (Konya Yolu) durmadan ilerleyerek, AŞTİ’ye ulaşıyor. Böylelikle Gölbaşılı vatandaşlar, çok kısa sürede mahallelerinden metrobüs expres servis ile özel şeritli yoldan kent merkezine gelme imkanı buluyor. Yeni basılan Metrobüs Kartı ile bu sistemi kullanan vatandaşlar, 75 dakika içinde ilk binişten sonra ikinci ve üçüncü aktarmalarda ücret ödemiyor.

Uygulamanın henüz pilot aşamasında olduğunu kaydeden yetkililer ise tespit edilen aksaklıkların kısa sürede giderilerek, vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi için çalışmaların süreceğini kaydetti.

Kaynak : www.aksam.com.tr

Advertisements

0 comments on “Gölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladı

  1. […] Gölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladıGölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladı Metrobüslerle taşımalı sistemin’ pilot uygulamasına Gölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, hızlı ve konforlu seyahat imkanı veren ‘metrobüslerle taşımalı sistemin’ pilot uygulamasında Gölbaşı-AŞTİ metro… […]

  2. […] Gölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladıGölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladı Metrobüslerle taşımalı sistemin’ pilot uygulamasına Gölbaşı-AŞTİ metrobüs seferleri başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, hızlı ve konforlu seyahat imkanı veren ‘metrobüslerle taşımalı sistemin’ pilot uygulamasında Gölbaşı-AŞTİ metro… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: