Leave a comment

İzmir Tramvay Hatları Projesi Üçkuyular – Konak – Alsancak – Halkapınar (Konak) ve Karşıyaka tramvay hattı için Kalkınma Bakanlığı onayı bekleniyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek İzmir Tramvay Hatları Projesi “Üçkuyular – Konak – Alsancak – Halkapınar (Konak) ve Karşıyaka Tramvay Hattı İhaleleri” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; tramvay hattı ihaleleri ile ilgili ilan yapılabilmesi için Kalkınma Bakanlığı onayı bekleniyor.

Projenin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan kredinin bulunduğunu ve bu aşamada Kalkınma Bakanlığı’ndan onay beklendiğini belirten yetkililer, onay alınamaması durumunda ise yerli bankalardan yüksek faizli kredi almak durumunda kalınacağını belirttiler.

Gerekli onayların alınmasından sonra 2013 yılı içinde ihale ilanlarının yapılması bekleniyor. Konak tramvay hattı yaklaşık 130 milyon dolara mal olması bekleniyor. Hattın uzunluğu 12 kilometre olarak belirlendi. Karşıyaka tramvay hattı ise 107 milyon dolara mal olacak ve hattın uzunluğu 6 kilometre olacak.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: