Leave a comment

Eskişehir İstanbul Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Devam Ediyor

Eskişehir İstanbul Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Devam Ediyor

Derince 60 Evler sahil kesiminde yıkılan alt geçit yeniden yapıldı

Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin 2. etabı olan Eskişehir İstanbul Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Derince ilçesinde kalan kısmında devam ediyor.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Köseköy – Gebze hattında üst yapının demontajının ve kamulaştırma çalışmalarının devam ettiği, İzmit – İstanbul Kuzey geçişinde ise yüklenici firma ile sözleşme imzalanarak kesin ve detay proje çalışmalarına başlandığı, Köseköy’de ise zemin ve sondaj çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

-Yıkılan alt geçit yeniden yapıldı-

Projenin Derince 60 Evler sahil kesiminde kalan kısmında, sahile inmek için kullanılan alt geçit yetersiz görülerek yıkılmıştı.

Eskisinden daha geniş yapılan ve inşaat çalışması sürerken yıkılan alt geçit, yeniden inşa edilerek üzerinden hızlı tren geçebilecek hale getirildi.

Eskişehir İstanbul Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları  yüksek hızlı trenin geçmesine uygun hale getirmek için genişletilen tren yollarına beton atma işleminin de devam ettiği belirtildi.

Kaynak : www.haberciniz.biz

Advertisements

0 comments on “Eskişehir İstanbul Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Devam Ediyor

  1. […] Eskişehir İstanbul Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Devam EdiyorEskişehir İstanbul Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Devam Ediyor Derince 60 Evler sahil kesiminde yıkılan alt geçit yeniden yapıldı Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin 2. etabı olan Eskişehir İstanbul Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Derince ilçesinde kalan kısmında devam ediyor. Konuya ilişkin ya… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: