Leave a comment

Ankara Havaray Hattı Esenboğa havalimanı Kızılay arasına yapılacak

Ankara Havaray Hattı Esenboğa havalimanı Kızılay arasına yapılacak

Ankara ulaşımına yeni raylı sistem geliyor Ankara Havaray Hattı . Esenboğa havalimanından Kızılay’a Havaray yapılması gündemde.

Ulaştırma Bakanlığı önümüzdeki hafta “Havaray”ı yapacak şirket ile sözleşme imzalayacak. Sözleşmenin ardından şirket Havaray projesini Bakanlığın onayına sunacak.

Yaklaşık 20 kilometrelik hat, yani Kızılay’dan Esenboğa havalimanına kadar viyadük inşaa edilecek. Ve trenler bu vüyadüklerin üzerinde trafiği etkilemeden hızlı bir şekilde havalimanına ulaşacak.

Ankara Havaray Hattı Projesinde farklı güzergah planları gündemde. Projenin en önemli ayağı Pursaklar’dan Kızılay istikametine olan bölüm.

Ankara Havaray Hattı nın Pursaklar’dan sonra Kızılay’a doğru hangi istikametin kullanılacağına Ulaştırma Bakanlığı karar verecek.
Havaray’ın yurtdışındaki örnekleri gibi olması planlanıyor. Yeni raylı sistemde çok fazla vagon olmayacağı belirtiliyor.

Havaray, Ankaray, metro ve metrobüs gibi sistemlere entegre edilecek.

Kaynak : www.trt.net.tr

Advertisements

0 comments on “Ankara Havaray Hattı Esenboğa havalimanı Kızılay arasına yapılacak

  1. […] Ankara Havaray Hattı Esenboğa havalimanı Kızılay arasına yapılacakAnkara Havaray Hattı Esenboğa havalimanı Kızılay arasına yapılacak Ankara ulaşımına yeni raylı sistem geliyor Ankara Havaray Hattı . Esenboğa havalimanından Kızılay’a Havaray yapılması gündemde. Ulaştırma Bakanlığı önümüzdeki hafta “Havaray”ı yapacak şirket ile sözleşme imzalayacak. Sözleşmeni… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: