Leave a comment

Eskişehir-Konya arasında kullanılacak YHT setleri Eskişehir'e ulaştı

AK Parti Milletvekili Nabi Avcı: ” Eskişehir-Konya arasında kullanılacak YHT setleri geldi. Eskişehir-Konya hızlı tren seferleri de işlemeye başlayacak.” dedi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, ”Yüksek Hızlı Tren seferlerine başladıktan sonra Eskişehir’in en başta iç turizm potansiyeli ciddi oranda ve olumlu anlamda etkilendi. Eskişehir’den Ankara’ya, Ankara’dan Eskişehir’e, Ankara’dan Eskişehir üzerinden çevre illerimize yoğun bir trafiğin başlamasına da neden oldu” dedi.

ANKARA’YA GİDİP GELENLER İLGİNÇ ÖZELLİKLER KATIYOR

Avcı, “Bir yerde yapılan yol yatırımı, bir süre sonra ek yatırımları da kendiliğinden çağırır. Eskişehir-Ankara Yüksek Hızlı Treni de, benzer bir süreci yaşıyor. Eskişehir’in kültürel coğrafyasına çok ciddi katkıları oldu. Eskişehir başta olmak üzere Ankara’dan, çevre illerden gelen misafirlerini ağırlayabilecek düzenlemeleri kendi içinden, kendiliğinden yapmaya başladı. Esnafımız bu konuya çok kısa zamanda adapte oldu. Eskişehir, aynı zamanda bir üniversite kenti. Dolayısıyla YHT, Eskişehir’de çalışanlar, Ankara’da çalışanlar, Ankara’da çalışıp Eskişehir’de yaşayanlar, Eskişehir’de çalışıp Ankara’da yaşayanlar gibi şehrin demografisine ilginç özellikler kattı” dedi.

KONYA SETLERİ GELDİ

Eskişehir-Konya arasında kullanılacak YHT setlerinin de geldiğini kaydeden Avcı, ”Eskişehir-Konya hızlı tren seferleri de işlemeye başlayacak. Bunun Ankara-Eskişehir seferleri kadar Eskişehir’in ve Konya’nın dinamiklerine çok olumlu katkıları olacağına inanıyorum. Onu görüyoruz. İnşallah, 29 Ekim 2013 tarihinden itibaren Eskişehir-İstanbul Hızlı Tren hattı da çalışmaya başlayacak. Böylece Ankara-Eskişehir, Eskişehir-İstanbul hızlı tren hattıyla Eskişehir’in, İstanbul’un, Ankara’nın da sosyal, kültürel ve ticari hayatına çok anlamlı yenilikler katılmış olacak” ifadelerini kullandı. Gar Müdürü Süleyman Hilmi Özer de Eskişehir-Ankara arasında 2009 yılının mart ayında hizmete giren YHT’nin yolcu sayısının, her geçen gün arttığını söyledi.

KAFİLELER ARTIYOR

Gar Müdürü Süleyman Özer, “Şu anda Eskişehir-Ankara arasında 1,5 saatlik seyahat süresi, yolcuların en büyük tercih sebebi haline geldi. Aynı zamanda yine emniyetli olması ve uçakta bulunan konforu yolcularımıza yaşatmamız, önemli birer etken. YHT ile Eskişehir-Ankara arasında günlük 20 karşılıklı seferimiz var. Ayrıca Ankara’dan Konya’ya da YHT seferleri bulunuyor. Ayrıca Kütahya’ya hızlı tren bağlantılı seferlerimiz var. Bursa’ya yine karayolu bağlantılı kombine taşımacılığı yapıyoruz. Burada da otobüsler dolu şekilde YHT’ye yolcu aktarması yapılıyor. Şu anda karayoluyla seyahat süresi 6 saat olan Bursa-Ankara arası, Yüksek Hızlı Tren sayesinde 4 saate inmiş durumda. Artık, insanlar kafileler halinde Eskişehir’e gelip geziyorlar. Tur ve rehberlik şirketlerinin artması da bunun başka bir göstergesi” diye konuştu.

Kaynak : 2 Eylül

Advertisements

0 comments on “Eskişehir-Konya arasında kullanılacak YHT setleri Eskişehir'e ulaştı

  1. […] Eskişehir-Konya arasında kullanılacak YHT setleri Eskişehir’e ulaştıAK Parti Milletvekili Nabi Avcı: ” Eskişehir-Konya arasında kullanılacak YHT setleri geldi. Eskişehir-Konya hızlı tren seferleri de işlemeye başlayacak.” dedi. AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, ”Yüksek Hızlı Tren seferlerine başladıktan sonra Eskişehir’in en başta iç turizm po… […]

  2. […] Eskişehir-Konya arasında kullanılacak YHT setleri Eskişehir’e ulaştıAK Parti Milletvekili Nabi Avcı: ” Eskişehir-Konya arasında kullanılacak YHT setleri geldi. Eskişehir-Konya hızlı tren seferleri de işlemeye başlayacak.” dedi. AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, ”Yüksek Hızlı Tren seferlerine başladıktan sonra Eskişehir’in en başta iç turizm po… […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: