Leave a comment

TCDD İzmir Limanı Rehabilitasyonu Projesi için 2013 yılında ihaleye çıkılması bekleniyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü ile İzmir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan İzmir Limanı Rehabilitasyonu Projesi hakkında 03 Aralık 2012 tarihinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; proje kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Körfezine dökülen dere ağızlarında dip taramasını ve körfezin kuzey aksında açılacak bir kanal ile akıntı hızının arttırılarak su kalitesinin iyileştirilmesi işlerini yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ÇED çalışmalarının tamamlanmasından sonra söz konusu işleri ihaleye çıkaracak veya kendi imkanları ile gerçekleştirecek. TCDD Genel Müdürlüğü ise İzmir Limanı yaklaşma kanalının taranması, liman baseni ve manevra dairesinin taranması, 2. kısım konteyner terminali inşaatı ile İzmir Limanı gelişim planında gösterilen her türlü altyapı işlerini gerçekleştirecek.

TCDD tarafından gerçekleştirilecek bu işler için ÇED çalışmalarının tamamlanmasından sonra ihale hazırlık çalışmalarına başlanacak. Çalışmaların tamamlanarak, gerekli onayların alınmasından sonra 2013 yılında ihaleye çıkılması bekleniyor.

Haberin devamı için lütfen tıklayınız : Yatırımlar

Kaynak : Yatırımlar

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: